Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 17343, komentáře < 7 dní: 262, komentářů celkem: 462086, adminů: 60, uživatelů: 5351  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 1302 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

gregorios777
Myslivec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
157949094
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Jednání Božího lidu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jednání Božího lidu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Cesta s Ježíšem
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Magdalena07
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 1354
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2026 5:31 am    Předmět: Jednání Božího lidu Citovat

[quote="brusle7"]Důležité je vidět v našem smýšlení a jednání, jak by smýšlel a jednal Ježíš... Prostě jít s Ním tak, jak vnímáme, že by šel On..”.

Vypadá to velmi jednoduše, ale to by tady nesměl být Jeho Nepřítel !

Pokud tedy z našeho myšlení a jednání nevyzařuje Jeho Duch, JE TO ŠPATNĚ !!!
Vždy bychom se měli zeptat: “ Jednal by tak On?”
Naše srdce, náš hlas svědomí nám odpoví .
On vždy jedná s Láskou a mírností vychovává , poučuje svůj lid .
I my jsme povinni - máme -tak jednat mezi sebou!
Ne kritikou, posměšky, ponižováním, ale s láskou vysvětlujme své vnímání Jeho slov, své jednání … s láskou k sobě, k bližním a hlavně z Lásky k Němu.
Vždy zarmucujeme Jeho Ducha, když se svými bližními jednáme jako s dětmi Nepřítele .



Nemáme právo jednat s těmi, které Bůh miluje , bez lásky.
Nic nás neomlouvá, ani únava, ani nemoc , ani cokoli jiného. Jsme- li Jeho lid, jednejme mezi sebou tak, aby byl s námi spokojen , to znamená v Jeho moudrosti a lásce . Pokud vnímáme kolem sebe nelásku, raději jděme za Ním, abychom se nestali nástroji v rukou toho Zlého.

On nás přitáhne k sobě a s láskou nám řekne, co děláme špatně a poučí nás , co děláme v rozporu s Jeho vůlí .
Naše lítost je zároveň Jeho odpuštěním…

Amen
_________________
Magdalena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 1742
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2026 2:59 pm    Předmět: Citovat

"Vždy bychom se měli zeptat: “ Jednal by tak On?”
Naše srdce, náš hlas svědomí nám odpoví .

Pokud vnímáme kolem sebe nelásku, raději jděme za Ním, abychom se nestali nástroji v rukou toho Zlého.

On nás přitáhne k sobě a s láskou nám řekne..."



AMEN, Magdaleno!

sluníčko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 1742
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2026 3:18 pm    Předmět: Citovat

"On vždy jedná s Láskou a mírností vychovává , poučuje svůj lid .
I my jsme povinni - máme -tak jednat mezi sebou!
Ne kritikou, posměšky, ponižováním, ale s láskou vysvětlujme své vnímání Jeho slov, své jednání … s láskou k sobě, k bližním a hlavně z Lásky k Němu."


ANO. Vysvětlujeme navzájem vnímání Jeho slov. Dělal to i Ježíš. A část lidí jeho slova přijala, a část lidí to nepřijala a chystala se Ho zabít.


Jak pracuji ve specifické výchově dětí a mládeže, tak vím, že nejtěžší na našem povolání je vysvětlovat, usměrňovat, napomínat - vůči druhým lidem (dětem a mladistvým, případně jejich rodičům) do očí. Od toho se pak odvíjí i schopnost dělat toto povolání v praktickém životě - dokázat se i přímo vymezit - a unést "obracení" některých napomínaných proti napomínajícímu.

Noví mladí kolegové nebývají ze škol na toto moc připraveni (očekávají spíš jinou činnost) a v podstatě až v praxi poznávají, zda toto chtějí či nechtějí dělat (protože plno lidí se při napomínání brání - a napomínání obrací pak proti těm, kteří v lásce poukazují na chyby či nepřijatelné chování).

Nejtěžší (ale nejúčinnější) výchovnou práci vykonávají tzv. důslední vychovatelé. Mohou být sice i přechodně neoblíbení (hlavně pro rodiče hájící své děti v jejich zlu ), ale dokážou "probllémovým" dětem skutečně z dlouhodobého hlediska pomoci (že děti neskončí například ve výchovných ústavech nebo ve vězeních). Ideálem je samozřejmě souběžné vnímání pomoci, ale zpravidla se to děje až s odstupem. A nejvíce po letech - kdy některé ty bývalé děti zpětně pochopí více a jsou rády za tu důslednost včetně napomínání.

Pokud mám někoho rád a záleží mi na Jeho cestě (k Bohu), bylo by nebratrské mu neříkat pravdu či chyby, které u něho vidíme (samozřejmě s láskou a s úctou, ne v úmyslu kritiky či ponížení). A dělal to a dělá i Ježíš, z lásky k nám.

Brusle7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Cesta s Ježíšem Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy